close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • ODBIERZ PASZPORT

 • Na potwierdzeniu złożenia wniosku znajduje się numer, dzięki któremu można sprawdzić status paszportu na stronie www.obywatel.gov.pl.

   

  Odbiór paszportu następuje osobiście. Nie można upoważnić innej osoby do odbioru paszportu. Obowiązek ten wynika z przepisów oraz potrzeby weryfikacji danych biometrycznych zapisanych w dokumencie paszportowym na mikroprocesorze.

   

  W uzasadnionych wypadkach, zwłaszcza w warunkach szczególnie utrudnionego dojazdu do urzędu konsularnego, na pisemny wniosek osoby ubiegającej się o wydanie dokumentu paszportowego konsul może odstąpić od wymogu osobistego odbioru paszportu. Wówczas nowy paszport jest przesyłany na wskazany przez obywatela adres wraz z poprzednim dokumentem paszportowym. W trosce
  o bezpieczeństwo dokumentów paszportowych, z uwagi na regularnie zdarzające się przypadki niedoręczenia, zagubienia czy nawet zniszczenia paszportów konsulat nie realizuje wysyłki paszportów na terenie miasta Nowy Jork (Manhattan, Bronx, Brooklyn, Queens i Staten Island).

   

  Osoba wnioskująca o wysłanie paszportu podpisuje oświadczenie, w którym rezygnuje z możliwości zweryfikowania poprawności danych zamieszczonych w paszporcie (w tym odcisków palców), a także przyjmuj do wiadomości, że opłata pokrywa koszt jednorazowej wysyłki,
  a w przypadku zagubienia przesyłki przez firmę kurierską koszt wydania nowego paszportu ponosi wnioskodawca.

   

  Wizyty w celu odbioru gotowego paszportu nie trzeba rejestrować w systemie www.e-konsulat.gov.pl, zapraszamy w naszych godzinach urzędowania.

   

  Wzór wniosku o odstąpienie od wymogu osobistego odbioru paszportu znajdziesz w "Dokumentach do pobrania" >>

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: