close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WYBORY I REFERENDA

 • 3 czerwca 2019

  W związku z licznym udziałem polskich obywateli w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz planowanymi na jesień br. wyborami parlamentarnymi w Polsce, zachęcamy do złożenia wniosku wydanie paszportu, niezbędnego do głosowania za granicą, z odpowiednim wyprzedzeniem.

  Należy zakładać, że wydanie paszportu zajmuje około 6 tygodni, o jego wydanie trzeba więc wystąpić najpóźniej w sierpniu br.

   

  Prosimy mieć na uwadze, że w celu złożenia wniosku o wydanie paszportu prowadzona jest obowiązkowa rejestracja na wizyty w elektronicznym systemie e-Konsulat www.e-konsulat.gov.pl. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na paszporty biometryczne i tymczasowe tuż przed głosowaniem czas oczekiwania na wizytę, jak również czas produkcji paszportów, może się wydłużyć.

   

  Data wyborów nie została jeszcze ogłoszona, jednakże sygnalizujemy, że planowane w sesji jesiennej dyżury konsularne (wrzesień-październik) prawdopodobnie nie umożliwią wydania paszportów odpowiednio na czas przed głosowaniem.

   

  Prosimy o zadbanie o nowy paszport niezależnie od dyżurów konsularnych.

   

  Więcej informacji na temat spraw paszportowych znajdziecie Państwo na stronie: http://www.nowyjork.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/paszporty/    

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: