close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WIZYTA W KONSULACIE

 •  

  W celu zarezerwowania wizyty w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku należy dokonać rejestracji w systemie e-Konsulat (www.e-konsulat.gov.pl).

   

  Rejestracja wizyt w systemie e-Konsulat dotyczy prawnych, obywatelskich, wizowych, paszportowych oraz Karty Polaka.

   

  W razie potrzeby złożenia kilku wniosków należy zadbać o zarejestrowanie każdej sprawy osobno. Dotyczy to również rejestrowania wizyt dla kilku osób.

   

  Zapisów w systemie e-Konsulat nie wymagają sprawy z zakresu pomocy konsularnej, wypadki losowe, wydania zaświadczenia na przewóz zwłok/prochów, poświadczenia podpisu lub kopii dokumentu z oryginałem, odbioru gotowego paszportu lub wizy. Odbiór dokumentów odbywa się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godzinach 8:30 do 14:30 oraz w środy od 11:30 do 17:30.

   

  Przy każdej wizycie w konsulacie należy pamiętać o zabraniu ze sobą polskiego dokumentu tożsamości (paszport lub dowód osobisty).

   

  Po zarejestrowaniu się należy – dla pewności – wydrukować potwierdzenie umówienia wizyty na wybrany przez Państwa dzień i godzinę.

   

  Jeśli w systemie nie pojawia się interesujący Państwa dzień, oznacza to, że tego dnia konsulat jest zamknięty lub dla danej usługi nie przyjmuje się w danym dniu interesantów albo nie ma wolnych miejsc.

   

  Osoby odwiedzające Konsulat są zobowiązane do poddania się kontroli bezpieczeństwa.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: