close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WYDARZENIA 2016

 • 8 listopada 2016

  7 listopada 2016 roku w Konsulacie Generalnym RP odbyło się spotkanie z polskimi uczestnikami jednego z najsłynniejszych biegów na świecie - Maratonu Nowojorskiego (2016 TCS New York City Marathon). W grupie ok. 200 osób zebrali się biegacze, w tym przedstawiciele polskich i polonijnych klubów sportowych zrzeszających maratończyków (m.in. 3runPL, POLSKA Running Team, Ruchowa Akademia Zdrowia oraz Achilles International Poland), a także członkowie ich rodzin.

  Gości powitała konsul Katarzyna Padło, która pogratulowała maratończykom wytrwałości i determinacji koniecznej do wystartowania w biegu, a wszystkim kibicom wspaniałej sportowej postawy; podkreśliła też znaczenie licznego udziału Polaków w wydarzeniu o randze międzynarodowej. Wystąpienie Konsul Padło zakończyło się wręczeniem pucharów ufundowanych przez Konsulat: dla najszybszego polskiego maratończyka - Pana Piotra Cypryańskiego, który z czasem 02:41:45 zajął 122. miejsce wśród mężczyzn oraz dla najszybszej Polki - Pani Karoliny Waśniewskiej, która ukończyła wyścig na 83. miejscu wśród kobiet z czasem 03:03:59. Następnie głos zabrał p. Bart Żelajtys, który odpowiadał za organizację stacji wodnej na 13 mili maratonu w polskiej dzielnicy Greenpoint, podkreślając, że w tym roku ponad 200 polskich wolontariuszy wspierało biegaczy na trasie maratonu. Nancy Lipsey, dyrektor wolontariatu i zarazem jedna z organizatorek biegu z New York Road Runners podziękowała wszystkim uczestnikom oraz zachęcała do współpracy w ramach wolontariatu w następnych latach. Głos zabrali też przedstawiciele klubów biegaczy, p. Artur Tyszuk – Polska Running Team oraz p. Marcin Mrówka - 3RunPL, których członkowie wzięli liczny udział w maratonie. Wystąpiła także komisarz Małgorzata Sokołowska-Makarowska z Komendy Głównej Policji, która z jeszcze jednym pracownikiem Komendy biegła reprezentując Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

   

  Zgromadzeni nagradzali swoje wyniki licznymi oklaskami, wymieniali się doświadczeniami z przygotowań do biegu i z udziału w nim, gratulowali sobie wytrwałości i świetnych wyników. Uczestnicy spotkania zaznaczali także na mapie Polski miejsca, z których przybyli. Spotkanie zostało zakończone wspólnym pamiątkowym zdjęciem. 

  maraton

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: