close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WYDARZENIA 2016

 • 10 listopada 2016

  Broniąca tytułu mistrzyni świata UFC Joanna Jędrzejczyk oraz jej rywalka Karolina Kowalkiewicz odwiedziły Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. Dwie czołowe polskie zawodniczki bardzo popularnego w Stanach Zjednoczonych MMA (mixed martial arts) w sobotę zmierzą się podczas gali UFC w prestiżowym nowojorskim Madison Square Garden.

  Konsul RP w Nowym Jorku Katarzyna Padło podziękowała obu Polkom za godne reprezentowanie narodowych barw za granicą, wręczyła drobne upominki i udekorowała sportsmenki biało-czerwonymi kokardami. Zawodniczki oraz dyrektor wykonawczy Ultimate Fighting Championship (UFC - organizacja promująca i organizująca zawody w sztukach walki) Lawrence Epstein zrewanżowali się wręczając konsul Padło pamiątkową mistrzowską koszulkę.

   

  Joanna Jędrzejczyk oraz Karolina Kowalkiewicz, uważane za jedne z najlepszych zawodniczek MMA na świecie, cieszą się ogromnym zainteresowaniem mediów, stąd obecność w Konsulacie wielu dziennikarzy i fotoreporterów. Ponad 20 tysięcy widzów będzie oglądać sobotnią walkę Polek w Madison Square Garden w Nowym Jorku, a liczbę kibiców przed telewizorami prawdopodobnie będzie się liczyć w milionach.

   

  Polscy sportowcy, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy są stałymi gośćmi w siedzibie polskiego konsulatu na Manhattanie - również w tym tygodniu konsul Padło spotkała się z polskimi uczestnikami słynnego nowojorskiego maratonu. Konsulat wspiera wiele wydarzeń związanych z polskim sportem, takich jak "US Open Goes Polish" - odbywające się co roku w Nowym Jorku spotkanie największych gwiazd tenisa pochodzących z Polski lub mających polskie korzenie.

  Konsul RP w Nowym Jorku Katarzyna Padło oraz zawodniczki MMA: Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz
  Konsul RP w Nowym Jorku Katarzyna Padło oraz zawodniczki MMA: Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: