close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • WYDARZENIA 2015

 • 10 listopada 2015

  Zrób zdjęcie na tle Stoczni Gdańskiej lub na ławeczce Karskiego w Nowym Jorku i opublikuj je 11 listopada na Twitterze lub Facebooku z hashtagiem #MyPolska. Polscy dyplomaci zapraszają do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości w mediach społecznościowych.

  W akcji #MyPolska może wziąć udział każdy, na całym świecie. Wystarczy aparat fotograficzny lub smartfon, rekwizyty w narodowych, biało-czerwonych barwach i miejsce kojarzące się z Polską.


  Zasady są proste. Pokaż swoją Polskę niezależnie od tego, w którym zakątku świata jesteś. Sfotografuj się z wymalowaną na policzku biało-czerwoną flagą na tle miejsca kojarzącego się z Polską. Stań z flagą w dłoni przed Belwederem, przed pomnikiem króla Jagiełły w Central Parku lub usiądź na ławeczce Jana Karskiego przed Konsulatem w Nowym Jorku. A może zrobisz selfie z kotylionem wpiętym w marynarkę przy pomniku Kościuszki w Waszyngtonie albo przy pomniku gen. Józefa Bema w Budapeszcie? Lista miejsc jest otwarta. Możesz to zrobić również nie wychodząc z domu. Fotografię opublikuj na Twitterze albo Facebooku z hashtagiem #MyPolska.


  Na zdjęciu możesz być z rodziną lub przyjaciółmi. Po prostu ciesz się z wolności. Pomysłodawcą akcji #MyPolska jest Ambasada RP w Londynie.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: