close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 listopada 2018

  Ponad 200 Polaków, uczestników najsłynniejszego biegu na świecie - Nowojorskiego Maratonu, odwiedziło 5 listopada br. Konsulat Generalnym RP w Nowym Jorku. Spotkanie z polskimi biegaczami organizowane jest przez placówkę od wielu lat, co roku, w dzień po maratonie. Gości przywitał Konsul Generalny Maciej Golubiewski.

  Spotkanie w Konsulacie tradycyjnie stanowi okazję do poznania się i nawiązania znajomości i współpracy polskich maratończyków zamieszkałych w USA oraz tych przybyłych z Polski i innych krajów. W tym roku spotkanie odbyło się z rekordową frekwencją – ponad 200 osób, w tym przedstawicieli polskich i polonijnych klubów sportowych zrzeszających maratończyków (m.in.  3runPL, POLSKA Running Team). Konsul Generalny Maciej Golubiewski wyraził słowa uznania dla wytrwałości wszystkich biegaczy. „Z roku na rok zarówno w maratonie, jak i w naszym spotkaniu uczestniczy coraz więcej osób z Polski, co podkreśla naszą obecność tutaj poza granicami, a jednocześnie pokazuje, że jesteśmy aktywni i bierzemy liczny udział w wydarzeniach o randze międzynarodowej” mówił Konsul Golubiewski. „Bieg angażuje też w różny sposób liczną młodzież polonijną. Wszystkie elementy promujące polskość mają ogromny potencjał w promocji pozytywnego wizerunku Polski” dodał Konsul.

   

  W trakcie spotkania Konsul Generalny tradycyjnie już wręczył Puchary dla polskiej uczestniczki i polskiego uczestnika maratonu, którzy osiągnęli najlepszy czas. W tym roku wśród Polek wygrała pani Aleksandra Dzierzkowska z czasem 3:14:32. Natomiast wśród panów zwyciężył Pan Grzegorz Gronostaj uzyskując czas 2:32:03. Następnie głos zabrali przedstawiciele klubów biegaczy: Paweł Myśliwiec z Polish American Sports Association oraz Artur Tyszuk z Polska Running team. Obaj pogratulowali wszystkim ukończenia maratonu.

   

  Maraton nowojorski cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów oraz społeczności amerykańskiej.

   

   

  IMG_0159
  IMG_0160
  IMG_0162
  IMG_0164
  IMG_0166
  IMG_0170
  IMG_0171
  IMG_0172
  IMG_0175
  IMG_0182
  IMG_0187
  IMG_0191
  IMG_0193
  IMG_0196
  IMG_0202
  IMG_0206

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: