close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 28 czerwca 2019

  W piątek, 28-ego czerwca, Polsko-Amerykański Klub Fotografika obchodził w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku swoje dwudziestolecie. Z tej okazji , już po raz dziesiąty, został zorganizowany Salon fotograficzny, na którym swoje prace zaprezentowali członkowie klubu.

  Klub od 20 lat skupia ponad 300 członków, wybitnych artystów, profesjonalistów i pasjonatów fotografii. Oprócz takich osobistości jak Ryszard Horowitz, Eva Rubinstein (córka pianisty Artura Rubinsteina i jego żony Neli), Zofia Żeleska – Bobrowski, Czesław Czapliński czy Jan Hausbrandt, klub skupia wielu amatorów fotografii mających okazję nie tylko pokazać własne prace, ale również nauczyć się od własnych mistrzów. Fotografie członków klubu regularnie publikowane są w amerykańskich mediach.

  Członkowie Klubu wymieniając zdania, wspierając  i  rozwijając we wspólnej pasji realizują jeden z głównych celów Konsulatu jakim jest integracja i podtrzymywanie więzi środowisk polonijnych. Klub, którego obecnym prezesem jest Edward Madej, tworzy właśnie jedno z takich środowisk stając się nowojorską  fotograficzną  rodziną. Podczas uroczystości otwarcia obecni założyciele klubu: Zofia Zeleska-Bobrowski oraz Jerzy Koss, który był także jego pierwszym Prezesem. Gościem specjalnym wydarzenia był Fryderyk Dammont - honorowy i najstarszy członek Klubu.

  Z okazji 10-lecia klubu został on uhonorowany medalem Gloria Artis,  który nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.  W tym roku, z okazji 20-lecia Klubu, wydany został katalog zaprojektowany przez Macieja Pawłowskiego prezentujący prace zaprezentowane podczas wystawy. Fotografie przedstawiają portrety, krajobrazy, zdjęcia zwierząt oraz sceny uliczne ujęte w nowych technikach i aranżacjach. 

  1
  10
  11
  12
  2
  3
  4
  5
  6
  7
  8
  9

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: