close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 9 października 2018

  W październiku br. w Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się Festiwal Polskich Teatrów Telewizji. Gala otwarcia Festiwalu odbędzie się 22 października w Konsulacie Generalnym RP w Nowym Jorku. Gala połączona będzie z projekcją spektaklu „Inspekcja” w reżyserii Jacka Raginis–Królikiewicza, który uświetni swoją obecnością to wydarzenie.

  Festiwal Polskich Teatrów Telewizji potrwa od 14 października do 15 listopada 2018 r. Najważniejsze pokazy zaplanowane zostały w największych ośrodkach polonijnych, min. Centrum Polsko Słowiańskim na Brooklynie czy Instytucie Piłsudskiego. Wszystkie spektakle będą przygotowane w angielskiej wersji językowej  w formie napisów by zachęcić do udziału w Festiwalu również publiczność amerykańską. Spektakle o charakterze tożsamościowym zostały wybrane we współpracy z Agencją Kreacji Teatru Telewizji TVP S.A.

   

  Oprócz spektaklu „Inspekcja” ukazującego wstrząsający obraz ostatnich miesięcy przed dokonaniem zbrodni katyńskiej.  w trakcie festiwalu zaprezentowane zostaną spektakle takie jak: „Pan Jowialski“ w reż. Artura Żmijewskiego, „Fryderyk“ w reż. Agnieszki Lipiec-Wróblewskiej, „Brat naszego Boga“ czy „Totus Tuus‘ w reż. Pawła Woldana, „Marszałek“  w reż. Krzystof Langa, „Lekcje polskiego“ w reż. Mariusza Malca. Nie zabraknie też produkcji o zabarwieniu komediowym jak „Wariacje Tischnerowskie“ w reż. Artura Wiecka czy musicalowym: „Rio“ w reż. Redbad Klynstra – Komarnickiego lub  „Do dna“ w reż. Ewy Kaim.

   

  Festiwal został objęty Patronatem Marszałka Senatu RP Stanisława Karczewskiego oraz Patronatem Honorowym Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku.

   

  Więcej informacji o festiwalu na stronie: www.polanditoldyouso.com

   

  Kontakt dla prasy:

  dr Dariusz Zawiślak

  Dyrektor Festiwalu

  festival@polanditoldyouso.com

   

  Plansza 2
  Plansza 3
  Plansza 4

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: