close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 12 października 2017

  Wielka zbiórka pamiątek dla Muzeum Historii Polski.

  „Małe Wielkie Historie” to ogólnoświatowa społeczna zbiórka pamiątek historycznych zainaugurowana w 2016 roku. Do tej pory udało się pozyskać blisko 5500 obiektów dla Muzeum Historii Polski. Wśród eksponatów znalazły się przedmioty otrzymane przez darczyńców z Polski, jak i zagranicy – Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Szwecji czy Niemiec.

   

  Celem zbiórki jest pozyskanie nowych muzealiów do Muzeum Historii Polski. Mogą to być najrozmaitsze obiekty o wartościach historycznych, także związane z osobistymi losami darczyńców i ich rodzin. Szczególne znaczenie mają przedmioty związane z polską drogą do Niepodległości – zarówno tej w 1918 roku, jak i w roku 1989. Muzeum zainteresowane jest również przedmiotami codziennego użytku, fotografiami, pocztówkami, dokumentami, listami i pamiętnikami, prasą – a także elementami ubioru, umundurowania, uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, zabytkowymi urządzeniami, meblami oraz wyrobami rzemieślniczymi i artystycznymi świadczącymi o historii polskiej kultury, przemianach społecznych i gospodarczych.

   

  Otrzymane pamiątki wejdą w skład tworzącej się kolekcji Muzeum Historii Polski w Warszawie. Część ofiarowanych przedmiotów trafi na wystawę stałą Muzeum, a wszystkie inne dary zostaną należycie zabezpieczone z myślą o badaczach przeszłości i przyszłych wystawach czasowych.

  Osoby zainteresowane przekazaniem do Muzeum pamiątek mogą zgłaszać się osobiście, telefonicznie: 0048 22 211 90 29, bądź mailowo: pamiatki@muzhp.pl .

  Każda taka propozycja zostanie rozpatrzona przez pracowników Muzeum.

   

  Szczegółowe informacje o akcji „Małe Wielkie Historie” można znaleźć na stronie internetowej Muzeum: http://muzhp.pl/pl/c/1684/wielka-zbiorka-pamiatek-dla-muzeum-historii-polski

   

  Razem stwórzmy kolekcję Muzeum Historii Polski!

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: